Idioma:

Se encuentra usted aquí

Linia Tramwajowa w Granadzie

Instalacje sygnalizacyjne, bezpieczeństwa i systemy łączności
Granada

Linia tramwajowa w Granadzie mierząca 15,9 km i obejmująca 26 przystanków na terenie całego miasta to jeden z głównych projektów kolejowych realizowanych aktualnie w Hiszpanii. Ayesa jest odpowiedzialna za zainstalowanie systemów łączności oraz wyposażenie warsztatów.

Ayesa realizuje dany projekt wraz z innymi firmami zrzeszonymi w ramach konsorcjum, zajmującego się wykonaniem sygnalizacji tramwajowej, świateł drogowych, systemów kontroli i monitoringu, systemu biletowego, systemu wsparcia przy eksploatacji, systemu informacji pasażerskiej, systemu łączności oraz wyposażeniem warsztatu w zajezdni. Ayesa jest odpowiedzialna przede wszystkim za realizację systemu łączności i wyposażenie warsztatu, co obejmuje:

  • System łączności

- SIEĆ TRANSMISYJNA: Światłowodowa sieć o długości 40 km, ciągnąca się wzdłuż całej linii i umożliwiająca połączenia wykorzystywane przez systemy usług głosowych, video oraz przesyłu danych, które mają być dostępne w obrębie linii tramwajowej, między przystankami i Centralnym stanowiskiem sterowania. TELEFONIA IP: umożliwia przesyłanie sygnałów głosowych przez sieć Ethernet, a także przesyłanie danych z innych systemów linii tramwajowej.
- TETRA (Terrestrial Trunked Radio)
- WI-FI: Przesyłanie danych na bliską odległość w obrębie warsztatów i zajezdni tramwajowych

  • Wyposażenie warsztatu: Tokarka podtorowa, piaskarka, maszyna czyszcząca, podnośnik hydrauliczny, dźwigi, komora malarska, wózki czyszczące, generator i pojazd drogowo-kolejowy.